Techniki coachingowe w administracji publicznej jako narzędzie doskonalenia usług publicznych
Krajowa Szkoła Administracji Publicznej rozpoczyna realizację nowego projektu w ramach programu Erasmus+, zatytułowanego: Techniki coachingowe w administracji publicznej jako narzędzie doskonalenia usług publicznych.
Cel projektu
Przygotowanie i upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie stosowania narzędzi coachingu w instytucjach administracji publicznej.
Partnerzy
Projekt realizowany jest w partnerstwie ponadnarodowym we współpracy z Latvian School of Public Administration (LSPA) – partner wiodący projektu, ośrodkiem szkoleniowym MetaCoach (Łotwa) oraz organizacją non-profit Society in Progress (Grecja).
Adresat projektu
Projekt skierowany jest do urzędników średniego i wyższego szczebla administracji publicznej oraz osób na stanowiskach koordynujących zespoły lub projekty.
Finansowanie projektu
Projekt realizowany jest w ramach Programu Erasmus+ (program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020).
Ankieta
Do dyrektorów generalnych instytucji administracji publicznej została rozesłana ankieta dotycząca znajomości i stosowania technik coachingowych w instytucjach administracji publicznej. Ankieta adresowana jest do:
- dyrektorów generalnych,
- dyrektorów departamentów,
- zastępców dyrektorów departamentów,
- naczelników,
- kierowników projektów,
- osób koordynujących pracę zespołów.
Pozyskane informacje będą kluczowe dla realizacji projektu. Na ich podstawie międzynarodowy zespół trenerów z krajów partnerskich opracuje, w formie podręcznika, zbiór narzędzi i technik coachingowych, na bazie którego wypracowany zostanie nowatorski kurs coachingowy adresowany do urzędników.
Wynik projektu tj. podręcznik narzędzi i technik coachingowych – zostanie zaprezentowany na międzynarodowej konferencji kończącej projekt, a następnie opublikowany na stronach internetowych instytucji partnerskich.
Więcej informacji o projekcie
Okres realizacji projektu: październik 2020 – lipiec 2022 (22 miesiące).
Zapraszamy do regularnego odwiedzania strony KSAP, na której będziemy umieszczać kolejne informacje o projekcie.
Kontakt