Techniki coachingowe – kick-off meeting
W dniach 4-5 marca 2021 r. odbyło się zdalne spotkanie międzynarodowego zespołu trenerów i koordynatorów w projekcie: Techniki coachingowe w sektorze publicznym jako narzędzie doskonalenia usług publicznych.
Cel spotkania
Celem spotkania było zaplanowanie zadań merytorycznych na najbliższe miesiące oraz podsumowanie dotychczasowych działań organizacyjnych w projekcie.
Dotychczasowy przebieg projektu
Pierwszym etapem projektu było przygotowanie i przeprowadzenie ankiety na temat znajomości i wykorzystania narzędzi coachingowych wśród urzędników sektora publicznego w krajach partnerskich.
Na spotkaniu trenerów i koordynatorów w dniach 4-5 marca br. omówiono wyniki ankiety oraz przedstawiono zarys programu pilotażowego kursu szkoleniowego, w ramach którego zostaną zaprezentowane wybrane techniki coachingowe tj. m.in. konstruktywna informacja zwrotna, model GROW, aktywne słuchanie, wszechstronne przywództwo. W kursie, w każdym z krajów partnerskich, uczestniczyć będzie grupa 12 urzędników średniego i wysokiego szczebla. Sesje online prowadzone będą przez trenerów z danego kraju, ale uczestnicy kursu będą mieli także możliwość udziału w sesji z trenerami z instytucji partnerskich.
Po zakończeniu kursu, w odstępach kilkumiesięcznych, przewidziane są dwie kolejne sesje, w celu uzyskania informacji zwrotnej od uczestników, dotyczącej stosowania w ich codziennej pracy poznanych narzędzi coachingowych.
Podręcznik narzędzi coachingowych
Równolegle z przygotowaniem i organizacją kursu, trenerzy będą pracować nad opracowaniem podręcznika narzędzi coachingowych. Informacje na temat działań w projekcie będą regularnie publikowane na stronach internetowych instytucji partnerskich.
O projekcie
Celem projektu Techniki coachingowe w sektorze publicznym jako narzędzie doskonalenia usług publicznych jest przygotowanie i upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie stosowania narzędzi coachingu w instytucjach administracji publicznej.
Projekt zakłada opracowanie w formie podręcznika zbioru narzędzi i technik coachingowych do wykorzystania w codziennej pracy przez urzędników administracji publicznej oraz przygotowanie kursu szkoleniowego z zakresu coachingu dla urzędników.
Projekt realizowany jest przez KSAP w partnerstwie ponadnarodowym wraz z Łotewską Szkołą Administracji Publicznej (Latvian School of Public Administration, LSPA) – partner wiodący projektu, ośrodkiem szkoleniowym MetaCoach (Łotwa) oraz organizacją non-profit Society in Progress (Grecja).
Finansowanie projektu
Projekt realizowany jest w ramach Programu Erasmus+ (program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020).
Więcej o projekcie