Synergia – rozpoczynamy III edycję projektu
W dniach 7-10.06.2022r. odbywa się pierwsza sesja szkoleniowa w ramach III edycji projektu: Synergia – Sieć współpracy i wymiany doświadczeń urzędników wysokiego szczebla z Europy Środkowej i Wschodniej. W sesji biorą udział przedstawiciele instytucji administracji publicznej z Polski, Bułgarii, Łotwy i Węgier.
Sesja warszawska, 7-10.06.2022 r.
W programie sesji zaplanowano zajęcia w następujących obszarach tematycznych:
- zarządzanie procesami,
- zarządzanie wiedzą,
- przewodzenie i wprowadzanie zmian.
Zarządzanie procesami? Przecież każdy lider zna to pojęcie i wie jak to robić. Czy na pewno? Czy nie mylisz projektów z procesami, czy nie zapomniałeś że są one podstawą Twojej bieżącej pracy? Jak sprawić by były efektywne i praca w nich była satysfakcjonująca? Co zrobić aby je poznać od innej strony? Czy trzeba zarządzać wiedzą? Czy to sprawa indywidualna czy zespołowa? Czy cenisz i rozumiesz ten zasób w swojej instytucji? Czy wiesz gdzie go znaleźć? Czy potrafisz być liderem zmiany? Jak sprawić by inni Cię słuchali i podążali za Tobą?
Wiele pytań i wiele odpowiedzi pojawia się w czasie sesji. Menedżerowie/liderzy administracji publicznej z różnych krajów wspólnie rozmawiają o podobnych wyzwaniach i sposobach radzenia sobie z nimi.
Sesja odbywa się w trybie stacjonarnym, w siedzibie Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego w Warszawie.
Cel projektu
Celem projektu SYNERGIA jest:
- przygotowanie, na bazie sieci współpracy kadry zarządzającej w administracji publicznej z krajów Europy Środkowej i Wschodniej, nowego programu edukacyjno-kooperacyjnego,
- wdrożenie wypracowanych w trakcie realizacji programu rozwiązań zarządczych w wyłonionej w konkursie wewnętrznym instytucji biorącej udział w projekcie.
Uczestnicy projektu
Uczestnikiem projektu jest instytucja administracji publicznej, która deleguje do udziału w projekcie swoich przedstawicieli tj. kadrę wyższego szczebla zarządzania.
Forma realizacji
Projekt realizowany jest w ramach czterech edycji. Każda edycja obejmuje realizację dwóch części:
- Program edukacyjno – kooperacyjny (zajęcia dla przedstawicieli uczestnika prowadzone w formie stacjonarnej i obejmujące 19 dni zajęć w Polsce, Bułgarii, na Łotwie i na Węgrzech),
- Część wdrożeniowa (przygotowanie projektu wdrożenia oraz wdrożenie dobrej praktyki zarządczej w instytucji uczestnika).
Partnerzy
Projekt jest realizowany w partnerstwie ponadnarodowym:
- Krajowa Szkoła Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego (KSAP),
- Bułgarski Institute of Public Administration (IPA),
- Węgierski University of Public Service (UPS),
- Latvian School of Public Administration (LSPA).
Finansowanie projektu
Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu państwa oraz funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Więcej informacji na temat projektu: www.synergia.ksap.gov.pl