SYNERGIA – IV edycja projektu rozpoczęta
W dniach 14-17 Marca 2023 r. odbyła się pierwsza sesja szkoleniowa, w ramach IV edycji projektu: SYNERGIA - Sieć współpracy i wymiany doświadczeń urzędników wysokiego szczebla z Europy Środkowej i Wschodniej. W sesji wzięli udział przedstawiciele instytucji administracji publicznej z Polski, Bułgarii, Łotwy i Węgier. Serdecznie witamy uczestników IV edycji w projekcie!
Sesja warszawska, 14-17 marca 2023 r.
W programie sesji zaplanowano zajęcia w następujących obszarach tematycznych:
- zarządzanie wiedzą,
- zarządzanie ryzykiem,
- zarządzanie ludźmi w organizacji.
Sesja rozpoczęła się facylitowanym spotkaniem networkingowym, którego celem było ujednolicenie rozumienia przez uczestników celów projektu, doprecyzowanie sposobu zaangażowania w projekt, poznanie instytucji uczestniczących w projekcie i ich wyzwań zarządczych, refleksja nad indywidualnymi i instytucjonalnymi celami udziału w projekcie oraz zbudowanie zespołów projektowych.
W programie następnych dni zrealizowano zajęcia szkoleniowe w zakresie ww. obszarów tematycznych. Przedstawiciele uczestników pracowali metodą case study oraz uczestniczyli w warsztatach, których celem było zdefiniowanie dobrych praktyk prezentowanych w case’ach, a następnie opracowanie warunków ich aplikowalności do realiów instytucji administracji publicznej.
Sesja odbyła się w trybie stacjonarnym, w siedzibie Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego w Warszawie.
Cel projektu
Celem projektu SYNERGIA jest:
- przygotowanie, na bazie sieci współpracy kadry zarządzającej w administracji publicznej z krajów Europy Środkowej i Wschodniej, nowego programu edukacyjno-kooperacyjnego,
- wdrożenie wypracowanych w trakcie realizacji programu rozwiązań zarządczych w wyłonionej w konkursie wewnętrznym instytucji biorącej udział w projekcie.
Uczestnicy projektu
Uczestnikiem projektu jest instytucja administracji publicznej, która deleguje do udziału w projekcie swoich przedstawicieli tj. kadrę wyższego szczebla zarządzania.
Forma realizacji
Projekt realizowany jest w ramach czterech edycji. Każda edycja obejmuje realizację dwóch części:
- Program edukacyjno-kooperacyjny (zajęcia dla przedstawicieli uczestnika prowadzone w formie stacjonarnej i obejmujące 21 dni zajęć w Polsce, Bułgarii, na Łotwie i na Węgrzech),
- Część wdrożeniowa (przygotowanie projektu wdrożenia oraz wdrożenie dobrej praktyki zarządczej w instytucji uczestnika).
Partnerzy
Projekt jest realizowany w partnerstwie ponadnarodowym:
- Krajowa Szkoła Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego (KSAP),
- Bułgarski Institute of Public Administration (IPA),
- Węgierski University of Public Service (UPS),
- Latvian School of Public Administration (LSPA).
Finansowanie projektu
Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu państwa oraz funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Więcej informacji na temat projektu: www.synergia.ksap.gov.pl